• ZŁOTA RYBKA

• 5 kwietnia dzieci wspólnie z kolegami młodszych klas szkolnych wzięły udział w przedstawieniu teatralnym ,,ZŁOTA RYBKA", z którego mogły wyciągnąć morał, że chciwość nie popłaca, a wręczprowadzi do zguby.

• BEZPIECZNE PRZEDSZKOLAKI

Bardzo serdecznie dziękujemy Radnemu Powiatu Gliwickiego Panu Józefowi Kruczkowi za to, że możemy poczuć się bezpieczniej, zarówno podczas spacerów po naszej okolicy, jak i podczas wyjazdów gdzie spotykamy się z większą liczbą ludzi. Jesteśmy bardziej widoczni dla naszych opiekunów. Nasze bezpieczeństwo zwiększyły kamizelki odblaskowe, które podarował Radny.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy !!!

• Zajączek w przedszkolu

• 28 marca przedszkole odwiedził WIELKANOCNY ZAJĄCZEK, który na sali zabaw zostawił wiele czekoladowych jajeczek, ukrytych między zabawkami. Dzieciom wiele frajdy sprawiło szukanie słodkości, które zbierały do wspólnego koszyczka, a następnie sprawiedliwie dzieliły między sobą, uzupełniając wielkanocne koszyczki. podczas szukania jajek było wiele radości i usmiechu, Swoją pomocą przedszkolakom służył pan pedagog, który również z wielkim zaangażowaniem włączył się w szukanie słodkości.

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością

życzą Państwu

pracownicy Gminnego Przedszkola w Kozłowie

• KONKURS RECYTATORSKI

• 22 marca dwoje dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w przeglądzie recytatorskim organizowanym przez Miejskie Przedszkole w Sośnicowicach. Tematem były zwierzęta w poezji dziecięcej. Zuzia recytowała wiersz pt ,,Mucha - Kłamczucha", a Patryk ,,Mrówka Wędrowniczka". Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili, a na zakończenie otrzymali nagrody.

• BAL PRZEBIERAŃCÓW 2018

• 26 stycznia w naszym Przedszkolu odbył się BAL PRZEBIERAŃCÓW. Dzieci były pięknie przebrane, a bawiły się przy dzwiękach dziecięcych przebojów. Dobry humor dopisywał wszystkim uczestnikom, a słodki poczęstunk przygotowany przez rodziców był smacznym przerywnikiem miedzy wesołymi harcami.

• 25 stycznia dzieci wzięły udział w przedstawieniu teatralnym ,,Czerwony Kapturek"

• 22 STYCZNIA DZIECI PRZEDSZKOLNE WSPÓLNIE ZE STARSZYMI KOLEGAMI ZE SZKOŁY WZIĘŁY UDZIAŁ W ŻYWEJ LEKCJI HISTORII. Odbył się pokaz historyczny pt.: "Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka"poznali obyczaje i kulturę epoki, zobaczyli jak wyglądały pojedynki, broń oraz narzędzia tortur.

• 15.01.2018 r. jedziemy do Knurowa na spektakl  pt.: " Przygody Koziołka Matołka".

Wyjazd z przedszkola o godz. 8.30.

Powrót do przedszkola około godz. 12.00.

• MINI FARMA WILCZA

• W dniu 11.10.2017 r. przedszkolaki udały się na wycieczkę edukacyjną na Mini Farmę w Wilczy koło Gliwic. Podczas, której poznały wybrane elementy życia na wsi. Więły udział w warsztatach pszczelarskich podczas, których dowiedziały się skąd bierze się miód oraz mogły skosztować tego słodkiego przysmaku. Następnie wzięły udział w warsztatach plastycznych podczas których wykonały  przypinkę z wizerunkiem pszczółki lub własnym rysunkiem.  Poznały tajemnicę pochodzenia mleka oraz miały okazję "wydoić" krowę, co było dużą atrakcją. Karmiły kozy i króliki, ale podczas tak absorbujących prac znalazły również czas na swobodną zabawę . Na koniec gospodarze poczęstowali nas pieczonymi ziemniakami w ognisku.