• MAŁY MIŚ – CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLAKI

• Dnia 26 listopada (poniedziałek) będziemy obchodzić w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu włączamy się w projekt edukacyjny ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej literatury".

Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą.

Cele szczegółowe:

a) zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych,

b) tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela,

c) wprowadzenie dziecka w świat literatury

d) budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną,

e) przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych,

f) kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego,

g) rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci,

h) włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego,

i) promocja przedszkola.

Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019.

• OBCHODY 100 LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

• 9.11.2018 r. w Gminnym Przedszkolu w Kozłowie rozpoczęliśmy obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do obchodów, których przygotowywaliśmy się już od kilku dni ćwicząc śpiew hymnu narodowego oraz tworząc plakat upamiętniający tę uroczystość oraz wykonując symbole narodowe godło i chorągiewkę. W dniu obchodów wysłuchaliśmy legendy o powstaniu państwa polskiego "O Lechu, Czechu i Rusie",  wiersza "Kto ty jesteś". W tym celu  wykorzystany został m.in. film "Polak Mały" Instytutu Pamięci Narodowej. Rozmawialiśmy na temat wysłuchanych treści oraz symboli narodowych, do których należy odnosić się z należną czcią i szacunkiem. Próbowaliśmy wyjaśnić trudne słowa WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ, PATRIOTYZM oraz co oznaczają one dla nas w dniu dzisiejszym. O godzinie 11.11 dzieci wtaz z nauczycielem odśpiewały "Mazurek Dąbrowskiego" - hymn Polski, biorąc udział w akcji  " Rekord dla Niepodległej" ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Wykonane samodzielnie chorągiewki dzieci zabrały do domu na pamiątkę obchodów 100 LECIA NIEPODLEGŁOŚCI.

• DRZEWO PAMIĘCI

• 15 października 2018 r. na terenie ogrodu szkolnego dzieci zasadziły „Drzewo Pamięci”- sosna, które będzie stanowiło dla przedszkolaków symbol życia i wolności.Posadzone drzewa zostaną oznakowane stosowną tabliczką upamiętniającą okoliczność „100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”.

• EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

• W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu przedszkolaki wybrały się na boisko sportowe gdzie rozegrały  zawody drużynowe, mające na celu integrację grupy i rozwijanie umiejętności sportowych dzieci. Tego dnia, wśród zaproponowanych konkurencji, każdy znalazł „coś dla siebie”. Odbyły się skoki w workach, był do pokonania tor przeszkód, chłopców fascynowała gra w piłkę nożną, w której próbowały dorównać im dziewczyny. Na zakończenie odbył się bieg na przełaj gdzie zdecydowaną faworytką była Patrycja zwycięrzająca bieg. BRAWO!!! Dobry HUMOR dopisywał wszystkim uczestnikom.

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• 28 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty. W tym dniu chłopcy byli na uprzywilejowanej pozycji. Panowała miła atmosfera.