• REKRUTACJA 2020/2021

• Dyrektor Gminnego Przedszkola w Kozłowie ogłasza rekrutację na nowy rok szkolny 2020/2021  z dniem 17.02.2020 r.

Wniosek o przyjęcie dziecka można pobrać ze strony internetowej lub odebrać w Przedszkolu w godz. od 8.00 do 13.00 w dniach od 17 lutego do 6 marca.

Termin składania dokumentów upływa  06.03.2020 r.

• W karnawale lubimy BALE

• 14 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal przebierańców, prowadzony przez dj.Dzieci były pięknie przebrane, świetnie się bawili. A imprezę uświetnili rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.

• CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

• Dziękujemy Panu Grzegorzowi tacie Emilki, za rozpoczęcie Akcji ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".Pan Grzegorz przeczytał dzieciom dwa opowiadania ,,BAMBI" i ,,SKARB NA MIODOWYM WZGÓRZU".

Bardzo serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy RODZICÓW i nie tylko do włączenia się do AKCJI   ZAPRASZAMY

• Jasełka 2019

• 17 grudnia na terenie odbyło się przedstawienie jasełkowe dla rodziców.Dzieci przedstawiły sceny z narodzenia Jezusa. Swoim występem wprowadzili dorosłych w nastrój przedświąteczny.

Najserdeczniejsze życzenia
            z okazji nadchodzących
            świąt Bożego Narodzenia.
            Wiele ciepła i radości
            przy wigilijnym stole
            życzą Dyrektor i Pracownicy Gminnego Przedszkola w Kozłowie

• WALABIA ŻYWA EDUKACJA

• 5 GRUDNIA w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przybliżające dzieciom życie gadów. Dzieci poznały ich zachowania, środowisko ich życia i zobaczyły, że wszystkie zwierzęta zasługują na nasz szacunek i wymagają naszej opieki, trzeba tylko poznać ich potrzeby. W czasie zajęć dzieci nie tylko zobaczyły, ale także mogły dotknąć, pogłaskać: gekona, agame brodatą, węża zbożowego, boa dusiciela oraz żółwia.

Dzieci wykazały się dużą odwagą dotykając i głaszcząc poznawane zwierzęta

• MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

• 6 grudnia do dzień oczekiwany przez wszystkie dzieci. Dlatego dzień ten w naszym przedszkolu obfitował w wiele niespodzianek i wielu niesamowitych gości odwiedziło naszą placówkę.

Był Mikołaj, który przyniósł dzieciom prezenty, a następnie wspólnie z dziećmi bawił się przy muzyce. Następnie naszą placówkę odwiedzili Pani Iwona Duda – dyrektor GZOPO wraz z zastępcą Burmistrza Panem Bernardem Wilczkiem, którzy obdarowali dzieci słodkim Mikołajkiem oraz podarowali placówce grę interaktywną „Koko” , uczącą podstaw kodowania . A na zakończenie odwiedzili nas starsi koledzy, którzy również częstowali słodyczmi. Dzień był pełen niespodzianek

WSZYSTKIM BARDZO  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

• 26 LISTOPADA OBCHODZILIŚMY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W tym dniu dzieci do przedszkola przyniosły swoje ulubione misie duże, średnie i małe, żeby przedstawić je swoim kolegom. Dzieci poznały historię pluszowego misia, wykonywały misiowe maski, brały udział w grach, zabawach i konkursach związanych z misiami. Na zakończenie rodzice przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek.

• shrek baśń o tolerancji

• 25 listopada, przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. „Shrek – baśń o tolerancji”, który odbył się w Centrum Kultury Studenckiej „ Mrowisko” w Gliwicach. Dzieci mogły podziwiać wspaniałą grę aktorów, którzy przenieśli widzów do krainy zamieszkałej przez wspaniałego zielonego ludka. Bohater ten przypomniał wszystkim najważniejsze wartości w naszym życiu, takie jak miłość, przyjaźń, tolerancja. Uzmysłowił każdemu, że nie strój i wygląd jest najważniejszy tylko to co w sobie mamy.

• DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

• 8 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Tego dnia dzieci do przedszkola przyszły ubrane w kolory biało czerwone. Wykonały na tę uroczystość chorągiewki i kotyliony w barwach narodowych. O godz. 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy ,,Mazurek Dąbrowskiego".

• DZIDZI WIOSKA

•  14 października dzieci pojechały na wycieczkę do Dzidzi Wioski w miejscowości Wilcza na jesienne warsztaty pieczenia ziemniaków. Brały udział w warsztatach ekologicznych związanych z segregacją śmieci oraz recyklingiem. Skorzystały z urządzeń na placu zabaw oraz zajęć praktycznych , na których dowiedziały się, co można zrobić z ziemniaka. Wykonały samodzielnie rysunki w formie przypinek oraz degustowały pieczone ziemniaki w ognisku. Pogoda i dobry humor dopisywały, żal było wracać do przedszkola.

• ZAPRASZAMY

NA SPOTKANIE ORGANIZACYJNE,

KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 28 SIERPNIA 2019

0 GODZ.18.00 W NASZYM PRZEDSZKOLU

• POŻEGNANIE 6 LATKÓW

• 21 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków. Dzieci przedstawiły program artystyczny. Na pożegnanie absolwenci otrzymali DYPLOMY i NAGRODY KSIĄŻKOWE.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W PRACĘ PLACÓWKI W ROKU SZKOLNYM 2018/2019.

D Z I ĘK U J E M Y

• DZIEŃ MAMY I TATY

• 7 czerwca świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Mamy i Taty.

Dzieci przedstawiły program artystyczny wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Następnie dzieci współnie z rodzicami wzięły udział w zabawach i konkursach prowadzonych przez KLAUNA. HUMOR i dobra zaba tak jak i pogoda sprzyjały uroczystości. W trakcie zabawy można było skorzystać ze słodkiego poczęstunku.

• Dzień Dziecka

• Z okazji Dnia Dziecka dzieci wzięły udział w praktycznych zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, prowadzonych przez OSP Rachowice. Miały okazję zobaczyć wóz strażacki i jego osprzęt. Nastepnie udały się na boisko sportowe by rozwijać swoją sprawność fizyczną. Na zakończenie DNIA rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Świętowaniu towarzyszyło wiele atrakcji.

• ZDROWE ODŻYWIANIE

• 28 maja dzieci wzięły udział w warsztatach organizowanych przez uczniów SP w Kozłowie. Wspólnie ze starszymi kolegami przygotowywali kanapki i sałatki owocowe. zdobywając wiedzę o odpowiednim odżywianiu wszyscy dobrze się bawili.