• WESOŁYCH ŚWIĄT

spędzonych w gronie rodzinnym oraz Szczęsliiwego Nowego Roku 2019

Personel Gminnego Przedszkola w Kozłowie

• Jasełka

• 14 grudnia o godz. 17.00 w naszym przedszkolu odbyły się JASEŁKA, na które zaprosiliśmy naszych rodziców, W przedstawieniu jasełkowym dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, wokalne i artystyczne. Zapanowała świąteczna atmosfera, wszyscy zaczęli odczuwać radość zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami. Po występie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły rodziców na wspólny słodki poczęstunek. Rodzicom dziękujemy za obecność i poświęcony czas.

• Mikołaj na Boisku

• 9 grudnia jak co roku na boisku sportowy w Kozłowie odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem który w tym roku zamienił sanie na wóz strażacki. Mimo niesprzyjającej pogody na kiermasz i spotkanie z Mikołajem przybyło wiele osób.

Dziękujemy chętnym rodzicom za upieczenie pierniczków i obsługę stoiska przedszkolnego.

• ALEGRA

• Ciąg dalszy MIKOŁAJOWYCH niespodziane miał miejsce 7 grudnia, gdzie całym przedszkolem pojechaliśmy do sali zabaw ,,ALEGRA"  w Gliwicach. Tam przez dwie godziny odawaliśmy się świetnej, szaleńczej zabawie. W dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola.

• MIKOŁAJ 2018

• 6 grudnia to dzień bardzo oczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziło wiele życzliwych osób, które chciały sprawić dzieciom dużo przyjemności. Najpierw odwiedzili nas starsi koledzy z samorządu uczniowskiego, którzy wcielili się w rolę MIKOŁAJA i poczęstowali dzieci pierniczkami i cukierkami, następnie garść słodyczy dorzucił Pan Dyrektor Szkoły Michał Nowrot, który również odwiedził nasze przedszkole. A,że tego dnia niespodziankom nie ma końca to również w nasze skromne progi tego dnia zawitali Pan Burmistrz Leszek Kołodziej i Dyrektor GZOPO Pani Iwona Duda, którzy wręczyli dzieciom prezenty. Na sam koniec nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj z kolejnymi prezentami. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Dzień ten przebiegał w miłej i radosnej atmosferze, wszystkim dopisywał dobry humor.

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY SPRAWILI NAM TYLE RADOŚCI. D Z I Ę K U J E M Y

• DZIEŃ GÓRNIKA

• 5 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Dzień Górnika", który uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście. Pan Artut - tata Natalki i Mateusza, który pracuje jako elektryk i ratownik na kopalnii. Pan Jan - dziadek Tosi, Pan Stanisław - dziadek Hani oraz Pan Joachim - dziadek Julki, którzy są emerytowanymi górnikami. Goście opowiadali dzieciom o ciężkiej pracy górnika. Dzięki przyniesionym eksponatom dzieci mogły założyć kask i torbę na akumulator, oraz poznały galowy strój górniczy i mogły zapozować w przwdziwym czako górniczym. W podziękowaniu dzieci przedstawiły krótki program artystyczny, wręczyły kwiaty i dyplomy.

DZIĘKUJEMY GOŚCIOM, KTÓRZY ZECHCIELI PRZYJĄĆ NASZE ZAPROSZENIE I POŚWIĘCIĆ NAM CZAS.

• MAŁY MIŚ – CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLAKI

• Zapraszamy do galerii prac dzieci ,,MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY".

Rozpoczęliśmy realizację programu ,,MAŁY MIŚ - CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLAKI", podczas którego dzieci zabierją misia do domu i wraz z rodzicami czytają misiowi PUSZATKOWI wybraną bajkę, do której samodzielnie wykonują obrazek. W przedszkolu dzieciom czytają zaproszeni goście. Pani pedagog czytała dzieciom bajki o ,,NUDZIMISIACH". DZIĘKUJEMY

Galeria będzie na bieżąco uzupełniana.

• DRODZY RODZICE

INFORMUJEMY, IŻ NASZE PRZEDSZKOLE BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE ,,Przylecieli anieli..." ORGANIZOWANYM PRZEZ MANUFAKTURĘ SOŚNICOWICE.

DZIECI WYKONUJ OZDOBY DO STROJENIA DRZEWKA NA PLACU KOŚCIELNYM W SOŚNICOWICACH, RADA RODZICÓW POMOGŁA  W STROJENIU DRZEWKA 1 GRUDNIA 2018R.

GŁOSOWANIE ODBĘDZIE SIĘ 02 GRUDNIA DO GODZ. 17.00, BARDZO PROSIMY O ODDAWANIE GŁOSÓW NA DRZEWKO OZDOBIONE DEKORACJAMI WYKONANYMI PRZEZ DZIECI Z NASZEGO PRZEDSZKOLA.

LICZY SIĘ KAŻDY GŁOS

• ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• W dniu 26 listopada dzieci z Gminnego Przedszkola w Kozłowie  obchodziły Dzień Pluszowego Misia.

Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie z maskotkami oglądały bajkę ,,Przygody Misia Uszatka". Święto to stało się okazją do wspólnych zabaw i ćwiczeń ruchowych z maskotkami. wykonałiśmy prace plastyczne.

W tym dnu rozpoczęliśmy realizację projektu ,,Mały Miś W Świecie Wielkiej Literatury". Dzieci wybrały imię dla maskotki ,,PUSZATEK", wspólnie dzieci wysłuchały bajki ,,PRZYGODY MISIA KŁAMCZUSZKA" i wykonały pierszą pracę plastyczną do albumu, oraz zapoznały się z zasadami konkursu. Pierwsze dziecko wylosowało misia i nasz PUSZATEK rozpoczął wędrówkę po domach dzieci.

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przw Dziecka, podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat swoich praw, ale i obowiązków. Staraliśmy się zrozumieć, że każdy z nas ma prawa, ale należy również szanować prawa innych, swoich kolegów. Odbiciem swojej dłoni dzieci potwierdziły, że znają swoje prawa.

• KOCHANI RODZICE

INFORMUJEMY, IŻ NASZE PRZEDSZKOLE BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE ,,DZIECIĘCA MAGIA ŚWIĄT" ORGANIZOWANYM PRZEZ MANUFAKTURĘ SOŚNICOWICE.

DZIECI WYKONUJ OZDOBY DO STROJENIA DRZEWKA NA PLSCU KOŚCIELNYM W SOŚNICOWICACH, CHĘTNI RODZICE POMOGĄ  W STROJENIU DRZEWKA 26 LISTOPADA 2016R.

GŁOSOWANIE ODBĘDZIE SIĘ 27 LISTOPADA DO GODZ. 17.00, BARDZO PROSIMY O ODDAWANIE GŁOSÓW NA DRZEWKO OZDOBIONE DEKORACJAMI WYKONANYMI PRZEZ DZIECI Z NASZEGO PRZEDSZKOLA.

LICZY SIĘ KAŻDY GŁOS