• DRODZY RODZICE !!!

• 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/21.

W związku z obostrzeniami związanymi z COVID-19,  mając na uwadze  maksymalne bezpieczeństwo dzieci, rodziców i personelu bardzo prosimy o respektowanie poniższych zaleceń i wytycznych GIS:

- Rodzice mogą wchodzić z dziećmi do przestrzenie wspólnej z zachowaniem zasady –
            1 rodzic z dzieckiem lub w odstępie od kolejnego rodzica z dzieckiem w odległości 2 m. (w naszym przypadku to 3 osoby dorosłe i 3 dzieci). Dlatego prosimy o to aby dzieci, które w ubiegłych latach  uczęszczały do przedszkola wchodziły samodzielnie – w czynnościach samoobsługowych pomoże im personel obsługi.

- Dzieci nowoprzyjęte mogą wejść z jednym rodzicem, który zachowuje środki ostrożności (maseczka, dezynfekcja rąk przed wejściem bądź rękawiczki), nie wykazuje objawów chorobowych oraz nie przebywa na kwarantannie. Ponieważ w szatni należy zachować dystans, ilość przebywających tam osób będzie ograniczona (3 rodziców + 3 dzieci). Dlatego prosimy o krótkie pożegnania z dzieckiem, które do sali odprowadzane jest przez personel obsługi.

- Dzieci przyprowadzane są do godziny 8.30. Po tej godzinie następuje dezynfekcja szatni, wietrzenie.

- Dzieci nie przynoszą ze sobą do placówki niepotrzebnych przedmiotów i zabawek.

Do przedszkola przyprowadzamy tylko zdrowe dzieci bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W razie stwierdzenia u dziecka objawów chorobowych rodzic jest zobowiązany do odebrania dziecka w trybie natychmiastowym. Dlatego prosimy o sprawdzenie stanu zdrowia dziecka przed wyjściem z domu.

Prosimy przygotować dzieci na nową sytuację, porozmawiać z dzieckiem , aby do minimum zniwelować stres i niepokój dziecka.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej nie będą organizowane zebrania ogólne z rodzicami. Rodzicom przygotowane zostaną dokumenty do podpisania, które należy przekazać przy wejściu do przedszkola. Preferowany będzie kontakt telefoniczny, mailowy i przez portale społecznościowe. Istnieje również możliwość umówienia się na konsultacje, rozmowy z dyrektorem i nauczycielami przedszkola, po wcześniej umówionym terminie.