• WARSZTATY SPOŁECZNO - EMOCJONALNE

• W czwartek 4 kwietnia w przedszkolu odbyły się warsztaty dla dzieci.  Zajęcia były podzielone na dwie części - pierwsza dla dzieci młodszych 3,4-letnich, zaś druga część dla  dzieci starszych 5,6-letnich. Podział miał na celu dostosowanie tematyki i zadań do wieku dzieci.  Zadania w formie zabawy poruszały bardzo ważne, ale również bardzo trudne zagadnienia jak współpraca w grupie, rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie ze smutkiem, złością, czy zdenerwowaniem to warsztaty dla starszaków. Natomiast treści dla młodszych były poszerzone o zgadnienia dotyczące samodzielności. Warsztaty zostały przeprowadzone ze środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Gminy Sośnicowice, a prowadzone przez profesjonalną agencję szkoleniową "Krokus" z Krakowa.

Serdecznie dziękujemy sponsorowi i firmie prowadzącej warsztaty.

• 27 marca w Dniu Teatru przedszkolaki wyjechały do Centrum Edukacyjno- Kongresowego Politechniki Śląskiej  w Gliwicach na musical „ Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła” teatru „Forte”. Dzieci obejrzały przygody mieszkańców łąki, którzy mimo tego, że różnią się między sobą to przekonują się, że razem mogą pokonać wszelkie trudności.

• Szukamy Wiosny

• 21 marca barwnym korowodem i piosenką na ustach wyruszyliśmy na poszukiwanie wiosny, zabraliśmy ze sobą kolorowe kwiaty i balony i polami wyruszyliśmy w stronę lasu. Podczas spaceru staraliśmy się obserwować przyrodę, szukając pierwszych oznak wiosny.

Usłyszeliśmy świergot ptaków, małe pączki na krzewach i pierwsze wiosenne soczysto zielone trawki, udało się znaleźć pięknie kwitnące żonkile, ale największą frajdą było spotkane sdado saren, które staraliśmy się w ciszy obserwować. Pogoda i humory dopisały.

WIOSNA DO NAS ZAWITAŁA

• CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

• 15 marca przedszkole odwiedziła Pani Ewa mama Jagódki, która przyniosła ze sobą dwie książki piękne wydanie ,,Najpiękniejsze baśnie świata i polski" , z których dzieci wybrały do czytania baśn ,,Lampa Alladyna" oraz drugą książeczkę ,,Złotowłosa i trzy niedźwiadki". Dzieciom bardzo podobał się egzemplarz najpiękniejszych baśni, słuchały z dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy bardzo.

• CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

• 14 marca przedszkole odwiedziła Pani Marta mama Miłosza, która zaprezentowała dzieciom fragment książki ,,Kraina Przygód" Joff Broun. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadań czytanych przez Panią Martę.

Dziękujemy za poświęcony czas.

• CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

• 6 marca dzieci miały okazję poznać fragment przygód Doktora Dolittle i jego zwierząt, z którymi zapoznał je Pan Łukasz tata Maji. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem i w skupieniu były bardzo zainteresowanę lekturą.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi za ciekawą prezentację utworu ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta" autorstwa Hugh Lofting.

• CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

• 27 lutego do przedszkola przyszła Pani Marzena mama Natali i Mateusza, żeby przeczytać dzieciom dwie książeczki w ramach akcji ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM".Pani Marzena przeczytała ,,Tupcio Chrupcio nie chce sprzątać" autorstwa Elizy Piotrowskiej oraz ,,Urodziny babci". Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane słodkościami.

Serdecznie dziękujemy.

• CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

• 8 lutego nasze przedszkole odwiedził Pan Piotr, tata Pawełka, który przyniósł ze sobą  książkę pt. ,,Przygody Niestraszków", której treść przypomniała dzieciom bardzo ważne zasdy postępowania, na temat bezpieczeństwa - dlaczego nie można otwierać drzwi nieznajomym. Dzieci słuchały z zaciekawieniem, a na zakończenie otrzymały słodki poczęstunek.

Bardzo serdecznie dziękujemy.

• CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

• 30 stycznia nasze przedszkole odwiedziła Pani Renata mama Hani, która rozpoczęła akcję ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM". Pani Renata przyniosła książkę pt. ,,Wesołe opowieści o zwierzętach" autorstwa Miklos Malvina, z której przeczytała dzieciom dwa opowiadania. Dzieci słuchały z zainteresowaniem. Na zakończenie na dzieci czekała słodka niespodzianka przygotowana przez panią Renatę.

Serdecznie dziękujemy, liczymy, że jest to dobry przykład dla pozostałych rodziców.